- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Rewinding slitting machine
Rewinding slitting machine
Providing you the best range of paper slitting and rewinding machine with effective & timely delivery.
Paper Slitting And Rewinding Machine
Product Price: Rs 1,65,000 / UnitGet Best Price
Product Details:
| Production Capacity | 100 m/min |
| Production Capacity(Meter/Min) | 100 MPM |
| Material | Mild Steel |
| Power Consumption | 1 kW |
| Frequency | 50 Hz |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback