- Home
- ยป
- Our Products
- »
- Pasta Making Machine
Pasta Making Machine
Prominent & Leading Manufacturer from Noida, we offer pasta machine die and inserts and pasta die and inserts.
Pasta Machine Die And Inserts
Product Price: Rs 700 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Production Capacity | 500 kg/hr |
| Capacity(kg) | 100 kg/hr |
| Finish | Polished |
| Machine Type | 3- Stage |
| Surface Treatment | Polished |
| Material | brass and taflon |
| Application | Mixing |
| Shape | Round |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pasta Die And Inserts
Product Price: Rs 350 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Material | brass and teflon |
| Nominal Diameter | M2 |
| Pitch | 0.35mm |
| Usage/Application | Pipe Fitting |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | yes |
| Grade | ut-1 |
| Finish | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback